Steadfast Jazz 2013

6 i 7 listopada transmitowaliśmy przebieg międzynarodowych manewrów wojskowych Steadfast Jazz 2013, odbywających się na poligonie w Drawsku Pomorskim.

Pierwszego dnia nasz reporter wraz z gościem w plenerowym studio relacjonowali przygotowania i próbę generalną przed manewrami. Drugiego dnia pokazaliśmy widzom manewry z użyciem ostrej amunicji oraz konferencję prasową podsumowującą ćwiczenia, w której udział wziął między innymi Prezydent Polski Bronisław Komorowski oraz Sekretarz Generalny NATO Anders Fogh Rasmussen.

Realizacja została oparta o zestaw Flight Pack HD z wykorzystaniem 4 kamer FullHD Panasonic, podłączonych za pomocą torów światłowodowych. Jedna z kamer została umieszczona na ramieniu kamerowym oddalonym od reżyserki o około 400metrów i z uwagi na bezpieczeństwo operatora była zdalnie sterowana z bunkra.
Ze względu na międzynarodową grupę docelową transmisji przygotowaliśmy dwie równoległe ścieżki dźwiękowe, realizowane na oddzielnych konsoletach. Dosył sygnału z poligonu do serwerów transmisyjnych został zrealizowany przy użyciu linków satelitarnych.